AI w systemach ERP – konkretne zastosowania w biznesie.

AI w systemach ERP – konkretne zastosowania w biznesie. Sprawdź

Sprawdź

ERP 5.0: Odpowiedź na trendy IT i potrzeby Klientów

Głównym silnikiem napędzającym Comarch ERP 5.0 jest jak najszersze wykorzystywanie sztucznej inteligencji do usprawnienia działalności firmy. Nasze rozwiązania są także wyposażone w mechanizmy BPM i RPA, które służą do automatyzacji procesów realizowanych za pomocą systemu ERP.

ERP 5.0: Odpowiedź na trendy IT i potrzeby Klientów

Bardzo ważnym aspektem jest możliwość realizacji wielokanałowej sprzedaży, nie tylko w oparciu o e-commerce, a także dostęp do systemu z urządzeń mobilnych dla Klientów, pracowników i kadry zarządzającej.

Nasze systemy adresują także filozofię Przemysłu 5.0, w której obok digitalizacji procesów (np. w zakresie e-Finansów i e-Dokumentów) i wykorzystaniu AI istotną rolę odgrywa koncentracja na człowieku (w tym przejrzystość działań i dostęp do niezbędnych informacji), zrównoważony rozwój, a także odporność (ang. resilience) na zagrożenia, przede wszystkim w zakresie informatyki (cyberbezpieczeństwo). 

Wszystkie rozwiązania są dostępne w chmurze. Decyzję o wyborze usług w Comarch Data Center, czy pracę z własnej serwerowni podejmuje przedsiębiorstwo.

Systemy Comarch ERP

Comarch ERP 5.0 to innowacyjne, bogate funkcjonalnie i sprawdzone przez wielu Klientów systemy klasy ERP kierowane do przedsiębiorstw praktycznie każdej branży i wielkości. Poznaj nasze rozwiązania:

Sztuczna inteligencja (AI)

Stoimy na progu przełomu związanego z coraz szerszym wykorzystaniem narzędzi AI (ang. Artificial Intelligence) w wielu aspektach naszego życia. Sztuczna inteligencja znajduje zastosowanie nie tylko do generowania sztucznych obrazów, czy telefonicznych rozmów z chatbotami, ale również do zarządzania przedsiębiorstwem.

AI w Comarch ERP

Możliwość sprawnej komunikacji z systemem za pomocą języka naturalnego w oparciu o Comarch ChatERP. Dzięki temu możesz nie tylko dowiedzieć się, jakie produkty najlepiej się sprzedają, a który kontrahent generuje największą marżę, ale także wystawić fakturę, czy zablokować niesolidnego odbiorcę. Wszystko to może dziać się w formie takiej samej rozmowy, jaką prowadzisz ze swoim „ludzkim” współpracownikiem. 

Sztuczna inteligencja w Comarch ERP to także usprawnienia w rejestracji dokumentów (Comarch OCR), windykacji, magazynie, zakupach, e-commerce, czy pracy przedstawiciela handlowego.

AI w Comarch ERP

BPM i RPA

Automatyzacja procesów niekoniecznie musi wymagać wykorzystania mechanizmów AI. W wielu przypadkach wystarczy ustalić regułę, która jasno określi, że np. faktura powinna być automatycznie wygenerowana po wydaniu towaru z magazynu, a zamówienie zakupu przygotowane do akceptacji, w sytuacji, gdy ilość towaru, bądź surowca spadnie poniżej minimum.

Dlatego też rozwiązania Comarch ERP zostały wyposażone w narzędzia BPM (ang. Business Process Management), w ramach których możliwe jest zamodelowanie ścieżek postępowania w wielu sytuacjach zachodzących w firmie.

Z kolei mechanizmy RPA (ang. Robotic Process Automation) powodują, że pewne operacje mogą być wykonywane automatycznie przez system, bez konieczności angażowania w nie człowieka.

BPM i RPA

Zrównoważony rozwój

Wdrożenie Comarch ERP powoduje, że w przedsiębiorstwie zachodzi szereg zmian organizacyjnych, które pozytywnie wpływają na środowisko i relacje z otoczeniem, m.in.:

  • oszczędzasz papier dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów,
  • ograniczasz zużycie energii elektrycznej (mniejsza liczba przezbrojeń na produkcji, wykorzystanie chmury – mniej serwerów),
  • zużywasz mniej paliwa (optymalizacja przejazdów handlowców, serwisantów),
  • optymalnie gospodarujesz zasobami (racjonalne planowanie zakupów, zarządzanie paletami),
  • w bardziej przejrzysty sposób komunikujesz się z pracownikami (udostępnianie niezbędnych informacji, System Oceny Pracownika).

Wkrótce będzie też dostępne rozwiązanie Comarch ESG, które ułatwi gromadzenie danych niezbędnych do przygotowania raportu niefinansowego, a także jego generowanie w wymaganym przez instytucje publiczne formacie.

Zrównoważony rozwój

e-Finanse

Decyzje podejmowane zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym nakładają na przedsiębiorców obowiązek dostarczania szeregu informacji w formie elektronicznej. Spełnianie wymogów z tym związanych to absolutna podstawa dla rozwoju Comarch ERP. Dlatego też nasze systemy wspierają współpracę z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF), pozwalają na złożenie e-sprawozdania zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Finansów, czy też raportu finansowego dla emitentów giełdowych w oparciu o Jednolity Europejski Format Raportowania (ESEF).

Finanse firmy możesz mieć pod kontrolą w jednym miejscu – na platformie Apfino. Znajdziesz tam szereg narzędzi, które automatyzują codzienne zadania, m.in: dostęp do rachunków bankowych, szybkie płatności online, faktoring, windykację czy weryfikację kontrahentów.

e-Dokumenty

Comarch ERP pozwala również na zarządzanie elektronicznymi dokumentami, które powstają w firmie w wyniku relacji z dostawcami, bądź odbiorcami (np. faktury, zamówienia, oferty, umowy), bądź też generowane są w związku z procesami decyzyjnymi podejmowanymi wewnątrz firmy (np. zapotrzebowania, wprowadzenie nowego produktu). Usprawnienie obiegu informacji, a także bezpieczne przechowywanie dokumentów jest możliwe, np. za pomocą Comarch DMS. Z kolei w wymianie faktur, czy zamówień z kontrahentami pomaga Comarch EDI.

e-Commerce

Sprzedaż i komunikacja z klientem w Internecie jest dzisiaj tak naturalna, jak obsługa w tradycyjnym sklepie. Narzędzia Comarch ERP pozwalają na wygodne prowadzenie własnego sklepu internetowego, zarówno w kanale B2C jak i B2B. Ponadto oferujemy możliwość wystawiania produktów w popularnych serwisach aukcyjnych (Comarch e-Sale).

Sprzedaż internetowa

Omnichannel

Nowoczesne doświadczenie zakupowe zakłada dziś zintegrowanie wszystkich kanałów kontaktu z nimi w myśl idei omnichannel.

Niezależnie od tego, czy Klient dokona zakupu w sklepie stacjonarnym (Comarch POS), na urządzeniu mobilnym, czy na stronie internetowej powinien móc skontaktować się ze sprzedawcą  w innym kanale i np. odebrać towar zamówiony w e-Sklepie, czy zareklamować produkt udając się do  punktu sprzedaży detalicznej. Wdrażając Comarch ERP można mieć pewność, że pracownicy i Klienci będą w stanie zrealizować kluczowe scenariusze biznesowe we wszystkich kanałach.

Comarch Unified Commerce i OMS

Cyberbezpieczeństwo

Im prężniej działa firma, tym więcej grozi jej niebezpieczeństw: utrata danych w wyniku ataku hakerskiego albo ludzkiego błędu niestety nie należy do rzadkości. Kluczowa jest możliwość szybkiego odzyskania bezcennych informacji. Dzięki Comarch IBARD dane w postaci kopii zapasowych będą czekać zabezpieczone przez najlepsze mechanizmy obronne w Comarch Data Center – nowoczesnych centrach danych zlokalizowanych w Polsce, Francji i Niemczech. Formą zabezpieczenia danych jest także wybór Chmury Comarch, co pozwala skoncentrować się na biznesie zamiast na konieczności zastanawiania się nad kolejnymi zabezpieczeniami.

Backup plików i baz danych z Comarch IBARD

Cyberbezpieczeństwo

Przemysł 5.0

Cyfryzacja procesów zachodzących na hali produkcyjnej, czy w magazynie staje się w przedsiębiorstwach wytwórczych coraz bardziej powszechna. Miejsce papierowych przewodników produkcyjnych zajęły panele MES (Comarch ERP XL MES), a magazynierzy w wielu firmach są wyposażeni w przenośne terminale (kolektory danych), np. w oparciu o Comarch WMS. Zaawansowane narzędzia do harmonogramowania produkcji (Comarch APS) coraz częściej wypierają arkusze kalkulacyjne.

Przemysł 5.0

Piąta rewolucja przemysłowa oznacza jeszcze głębszą integrację między ludźmi, maszynami i procesami produkcyjnymi. Jest to możliwe dzięki IoT (ang. Internet of Things – Internet Rzeczy), które pozwala na bezprzewodową komunikację różnych obiektów, takich jak maszyny produkcyjne, czy urządzenia do lokalizacji. Niebagatelną rolę zaczyna odgrywać w tym procesie sztuczna inteligencja.

W efekcie informacja o statusie produkcji pozyskana automatycznie z maszyn, czy wprowadzona przez operatorów (Comarch IoT MES) przepływa bardzo szybko i jest widoczna przez wszystkie osoby zaangażowane w proces produkcji. To pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów produkcyjnych, a także służy większej transparentności uzyskiwanych rezultatów przez poszczególne wydziały, brygady, czy pracowników.

Big Data i analizy

Trudno wyobrazić sobie sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem bez dostępu do informacji na temat uzyskiwanych przez firmę rezultatów w zakresie sprzedaży, należności, kosztów, czy zleceń produkcyjnych. Dlatego też Comarch Business Intelligence oferuje rozwiązania analityczne, które szybko dostarczają potrzebne dane. System zapewnia nie tylko wiedzę, ale też wypływające z niej wnioski: na ich podstawie łatwiej zrozumieć biznes, podejmować trafne decyzje i zyskać przewagę nad konkurencją. 

Ilość danych, które są interesujące z perspektywy zarządzającego firmą jest coraz większa – to nie tylko systemy ERP, ale również szereg innych rozwiązań informatycznych stosowanych w przedsiębiorstwie, czy też zewnętrznych źródeł. Dzięki Comarch BI można zamienić nawet ogromne zbiory danych w przydatną informację biznesową.

Big Data i analizy

Mobilność

Mobilność to trend, który w coraz większym stopniu determinuje biznesowe realia. Smartfon może być tak samo skutecznym narzędziem pracy, jak komputer stacjonarny.

Dzięki aplikacjom mobilnym można zarządzać firmą tam, gdzie się chce i wtedy, kiedy się chce (Comarch Mobile DMS). Również pracownicy mogą rejestrować czas pracy, czy zgłaszać urlop ze smartfona (Comarch HRM, Comarch TNA). Handlowcy mogą zbierać zamówienia i wysyłać je bezpośrednio w trakcie wizyty u Klienta (Comarch Mobile), a serwisanci rejestrować wykonaną naprawę, czy przegląd bez konieczności wizyty w biurze (Comarch Mobile Serwis).

Mobilność

Chmura Comarch

Technologie chmurowe pochodzące od zaufanego, sprawdzonego dostawcy gwarantują ich komfortowy, bezpieczny dostęp do danych z każdego urządzenia i o każdej porze. Świadczymy usługi hostingu oraz dajemy możliwość korzystania z oprogramowania w modelach SaaS (oprogramowanie jako usługa – dostępna przez Internet na naszych serwerach), PaaS (platforma jako usługa) i XaaS (wszystko jako usługa).

Grupa użytkowników Chmury Comarch cały czas rośnie. Decydującymi czynnikami są dostęp do zaawansowanych rozwiązań informatycznych bez konieczności ponoszenia dużych nakładów na własne serwery, licencje i usługi z tym związane. Bardzo ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo środowiska IT.

Rozwijaj się z Comarch ERP 5.0

W świecie, w którym dynamika zmian technologicznych nieustannie przyspiesza, a konkurencja na rynku staje się coraz bardziej wymagająca, kluczem do sukcesu jest nie tylko wybór odpowiedniego systemu ERP, ale także partnera technologicznego, który potrafi zapewnić kompleksowe i przyszłościowe rozwiązania. 

Rozwiązania Comarch ERP 5.0, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, automatyzacji procesów biznesowych, czy wsparcia mobilności, oferują przedsiębiorstwom narzędzia niezbędne do skutecznego zarządzania. Wybierając Comarch ERP, przedsiębiorstwa zyskują pewność, że ich system ERP nie tylko sprosta bieżącym wymaganiom, ale będzie również wspierać ich rozwój w przyszłości, umożliwiając osiągnięcie trwałej przewagi konkurencyjnej.

Poznaj nasze rozwiązania chmurowe Comarch

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza