Wdrożenia Comarch EZD w Chmurze
Comarch wchodzi w nowy rok z serią umów na system do elektronicznego zarządzania dokumentacją. Comarch EZD w Chmurze zostanie wdrożony w dwóch łódzkich instytucjach, a dwie inne zdecydowały się na przedłużenie współpracy na kolejny rok.
Miejskie Centrum Medyczne „Polesie” w Łodzi podpisało umowę na uruchomienie systemu Comarch EZD w Chmurze dla 27 użytkowników. Oprócz standardowej usługi dostępu do systemu w Chmurze, MCM będzie miało możliwość - wspólnie z ekspertami Comarch - stworzenia dedykowanych procesów w dostarczonym edytorze BPMN, czy indywidualnych modyfikacji systemu.
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zdecydował się na uruchomienie systemu w Chmurze Comarch aż dla 400 użytkowników. Umowa została podpisana 28 grudnia 2022 r. a wdrożenie systemu planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.
Elektroniczne zarządzanie dokumentacją jest istotnym usprawnieniem dla funkcjonowania jednostek publicznych. Dzięki przeniesieniu obiegu dokumentów do chmury, czas procesowania spraw skraca się, a ryzyko błędów jest ograniczone do minimum. System umożliwia też dostęp do aktualnych informacji i ujednolica procesy wewnętrzne przy zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami oraz bezpieczeństwa danych.
Kontynuacja współpracy
Comarch EZD to sprawdzone i stabilne rozwiązanie, które wspiera jednostki publiczne w realizacji zadań. Instytucje, które poznały system, decydują się na kontynuowanie prac przy jego użyciu.
Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która korzysta z usług Comarch w zakresie systemu EZD w Chmurze od 2020 roku, podpisała umowę na kolejny rok współpracy. Z systemu korzysta około 120 użytkowników.
Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu również zdecydowało się na kontynuowanie współpracy. Po raz pierwszy usługa Comarch EZD w Chmurze dla starostwa została uruchomiona w 2021 roku. W kolejnym roku z systemu korzystać będzie ok. 180 użytkowników.
Pomyślne wdrożenie
W grudniu 2022 sukcesem zakończył się odbiór wdrożenia Comarch EZD w Instytucie Literatury z siedzibą w Krakowie. Chmurowy system integruje w sobie wiele programów – nie tylko te wbudowane, ale i przygotowane bezpośrednio pod pracę Instytutu. Oprócz standardowych połączeń z PZ, ePUAP czy AD, obsługuje również integrację z programem dziedzinowym, uruchomionym w zasobach Instytutu Literatury.
Trendy
Z roku na rok coraz więcej instytucji decyduje się na wdrożenie tego rozwiązania. Obiecująco wyglądają statystyki ilości zawartych umów i subskrypcji (pojedynczych użytkowników) na EZD w modelu chmurowym. W 2022 roku na podpisanie umowy na dostęp do Comarch EZD Cloud zdecydowało się aż 50% więcej instytucji niż w roku 2021. Również liczba pojedynczych użytkowników wzrosła ponad dwukrotnie.Tendencja do przechodzenia na chmurowe odpowiedniki systemów infromatycznych jest to bardzo wyraźna zarówno wśród instytucji publicznych, jak i spółek miejskich.
O systemie Comarch EZD w Chmurze
Comarch EZD to nowoczesny system realizujący wszystkie funkcjonalności związane z obsługą urzędów centralnych, Jednostek Samorządu Terytorialnego (JST) oraz jednostek podległych, Centrów Usług Wspólnych, placówek zdrowia i uczelni wyższych. Dzięki modułowej budowie systemu możliwe jest jak najlepsze dopasowanie do potrzeb klienta. Wybór modelu chmurowego pozwala na skrócenie czasu wdrożenia i jego kosztów, jednocześnie przekładając się na wysoki poziom wydajności i bezpieczeństwa. System chmurowy jest dostępny przez przeglądarkę www, dzięki czemu nie ma potrzeby instalacji nowego oprogramowania.