Bezpieczeństwo aplikacji mobilnych opartych na systemach Android oraz iOS
Chętnie wykorzystywanym zabezpieczeniem jest również uwierzytelnianie za pomocą danych biometrycznych. Banki stawiają na różne metody biometryczne. Popularna jest np. biometria Finger Vein (wykorzystuje unikalny wzór naczyń krwionośnych, które znajdują się w palcu), biometria głosowa czy Palm Vein (biometria naczyń krwionośnych dłoni), stosowana choćby przez Bank of Tokyo. Opieranie się na danych biometrycznych w autoryzacji upowszechnia się także w bankowych aplikacjach mobilnych.
Czy bankowość internetowa na iPhone jest bezpieczna, wykorzystując technologię biometryczną?
W przypadku telefonów z iOS powszechnie dostępna jest metoda Face ID, czyli uwierzytelnianie za pomocą rozpoznawania geometrii twarzy użytkownika. Z podobnych rozwiązań skorzystać mogą właściciele urządzeń z systemem Android. Wspomnieć należy także o czujnikach odcisku palca popularnych na smartfonach Apple i opartych o Android. Wiele aplikacji bankowych pozwala na logowanie lub autoryzację operacji przy ich użyciu.
Rozwiązaniem dla bankowości mobilnej spełniającym wymogi dyrektywy PSD2 jest np. oferowana przez Comarch platforma mobilna tPro Mobile. Jest ona dostosowana do integracji z oferowanymi przez Bank produktami, a jednocześnie wspiera silne uwierzytelnienie użytkownika oraz autoryzację transakcji. Dodatkowo, funkcjonalność aplikacji bankowych, takich jak tPro Mobile, obejmuje intuicyjne dostosowywanie się do potrzeb użytkowników, co sprawia, że korzystanie z nich jest bardziej wygodne i bezpieczne.
W zmieniającym się krajobrazie cyberbezpieczeństwa banki muszą przywiązywać szczególną wagę do stosowanych zabezpieczeń. Bankowość mobilna wymaga sięgania po zaawansowane technologie, dzięki którym aplikacje bankowe będą pozostawały o krok przed przestępcami i będą chronić nawet tych użytkowników, którym zdarza się lekceważyć zasady bezpieczeństwa.
Więcej o tPro Mobile