Warsztaty eZdrowie mazowieckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Warsztaty eZdrowie mazowieckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym
Comarch Healthcare zaprasza na cykl warsztatów na temat telemedycyny, które odbędą się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pierwsze spotkanie już 15 stycznia 2018!
Warsztaty eZdrowie mazowieckie na WUM
Nie od dziś wiadomo, że tam, gdzie biznes łączy się z wiedzą naukową i doświadczeniem możliwe jest uzyskanie przełomowych osiągnięć. Idąc tym tropem Zakład Informatyki Medycznej i Telemedycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ZIMIT) nawiązał współpracę z liderem rozwiązań telemedycznych oraz dostawcą systemów zarządzania w opiece zdrowotnej, Comarch Healthcare. ZIMIT jest jednostką, która przygotowuje studentów WUM do wykonywania zawodu medycznego w dobie informatyzacji opieki zdrowotnej i Medycyny Opartej na Dowodach Naukowych (Evidence Based Medicine). Comarch Healthcare to producent i realizator wdrożeń IT z obszaru eZdrowia w projektach lokalnych i regionalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Ten duet wraz z pozostałymi Partnerami projektu przygotował ciekawą serię spotkań dla studentów i pracowników służby zdrowia.
6 spotkań, 18 prelegentów, 200 uczestników
Warsztaty eZdrowie mazowieckie na WUM to cykl sześciu, comiesięcznych spotkań na terenie Centrum Biblioteczno-Informacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Formuła wydarzenia zakłada każdorazowo spotkanie z trzema prelegentami z danego obszaru tematycznego. Każdy z nich będzie miał 25 minut na zaprezentowanie swojego sub-tematu. Po prelekcji odbędzie się sesja indywidualnego zadawania pytań prelegentom. Połączona będzie z testem funkcjonujących i udostępnionych na tę okazję rozwiązań, w specjalnie zaaranżowanej strefie demonstracyjnej. To doskonała okazja do poznania i porozmawiania z osobami na co dzień zajmującymi się eZdrowiem i telemedycyną zawodowo.
Teleopieka, telemedycyna, telediagnostyka
Tematyka spotkań podczas Warsztatów eZdrowie mazowieckie na WUM obejmuje obszary teleopieki, telemedycyny i telediagnostyki. Pojawią się obszary Internetu Rzeczy (IoT), systemów IT wykorzystywanych w pracy placówek małych – podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i największych szpitali w Polsce. Będą kwestie związane z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną (EDM) i bezpieczeństwem danych pacjenta w świetle przepisów prawa (RODO). Zaprezentowane zostaną zastosowania sztucznej inteligencji (AI), analityki biznesowej w placówce medycznej i uczenia maszynowego we wsparciu procesów decyzyjnych w leczeniu oraz profilaktyce zdrowotnej.
KNOW HOW w eZdrowiu na Mazowszu
Proponowane spotkania to nie tylko możliwość poznania realnych rozwiązań z obszaru Informatyzacji Ochrony Zdrowia. To również możliwość wymiany poglądów z osobami, które od lat zajmują się procesem wdrażania, realizacji i utrzymania projektów — często wywodzących się od StartUp-u. To przedsiębiorcy i naukowcy pracujący w dynamicznych okolicznościach prawnych i ciągle rozwijających się i zmieniających technikach informacyjnych. Ich doświadczenie na różnych szczeblach zarządzania w firmach i instytucjach publicznych stanowi kopalnię wiedzy i motywacji do działania.
Zarejestruj się na Warsztaty eZdrowie mazowieckie >>
Dołącz do grupy eksperckiej eZdrowie mazowieckie na Linkedin >>