Rozwój e-Administracji w Głogowie
Przygotowanie do świadczenia e-usług na rzecz mieszkańców Gminy to główny cel Projektu, na którego realizację 11 czerwca 2010 roku Comarch podpisał umowę z Gminą Miejską Głogów.
Projekt, którego wartość to 3 353 780 zł (brutto) wprowadzi sprawny i nowoczesny system zarządzania administracją publiczną, jak również ułatwi mieszkańcom miasta dostęp do technologii informacyjno – komunikacyjnych i zapewni integrację z e-usługami na poziomie kraju (e-PUAP). Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na kwiecień 2011 roku.
- Program ten umożliwi zarówno stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów, jak i załatwianie typowych, urzędowych spraw przez Internet. Z myślą o mieszkańcach Głogowa, którzy nie mają stacjonarnego dostępu do Internetu, w wybranych punktach miasta zostaną utworzone tzw. e-kioski z dostępem do sieci - stwierdził prezydent miasta, Jan Zubowski.
- Głogowianie dołączyli do awangardy e-administracji. Choć to dopiero początek drogi, myślę, że doczekamy się w końcu urzędów bez uciążliwych kolejek i zbędnych, proceduralnych utrudnień. Wierzę, że będzie to właśnie rozwinięty system e-urzędów - powiedział wiceprezes zarządu Comarch, Paweł Prokop. W ramach Systemu e-Głogów wyodrębniono funkcjonalności, obejmujące swoim obszarem, zarówno działania związane z realizacją wymogów nałożonych przez prawo na jednostki administracji publicznej w zakresie nadawania i odbioru dokumentów elektronicznych do Urzędu i jego Jednostek, jak i portal poprzez, który jego użytkownicy:
- uzyskają informacje na temat lokalnych atrakcji i usług turystycznych,
- będą mogli uczestniczyć w rekrutacji do szkół i przedszkoli drogą elektroniczną,
- uzyskają dane o wydarzeniach kulturalnych i sportowych i będą mogli dokonać elektronicznej rezerwacji oraz opłaty za bilety na powyższe imprezy,
- będą mieli dostęp do lokalnych dóbr kultury i sztuki w Internecie.
Dostępność do ogromnej ilości usług oferowanych przez Internet przyczyni się do rozwoju społeczeństwa informacyjnego. System e-Głogów nie tylko usprawni procesy obsługi mieszkańców miasta, ale również będzie mieć oddziaływanie zarówno na jego rozwój społeczny jak i gospodarczy, a także wpłynie na poprawę życia społeczeństwa głogowskiego. Dzięki możliwości korzystania z usług elektronicznych świadczonych przez miasto na rzecz podmiotów gospodarczych spodziewana jest poprawa warunków do rozwoju przedsiębiorczości.
Zapraszamy do oglądania relacji z podpisania umowy: www.tv.master.pl