Staż to dopiero początek. Ruszyła rekrutacja na wakacyjny program stażowy w Comarchu
Jak zdobyć doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie studiów? W jaki sposób rozpocząć swoją przygodę z najnowszymi technologiami? Odpowiedź jest prosta. Warto zacząć swoją karierę od udziału w praktykach i stażach studenckich. Do 23 kwietnia trwa rekrutacja na wakacyjne płatne staże w Comarch, które odbywać się będą od 1 lipca do 30 września w 12 polskich miastach.
Wakacyjny staż IT w Comarch dedykowany jest słuchaczom co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych i pokrewnych. W 2019 roku ponownie mogą aplikować oni na profil programistyczny (w technologiach Java, .Net, C/C++, bazy danych oraz front-end), embedded, inżynier systemowy oraz telekomunikacja.
Nie brakuje także nowości. - Po raz pierwszy studenci mają do wyboru profil związany z Artificial Intelligence i Machine learning. Na stażu AI/ML dowiedzą się m.in. jak tworzyć algorytmy uczenia maszynowego, analizować i modelować dane, ewaluować oraz testować przygotowane modele, a także integrować je z innymi rozwiązaniami – Paulina Bis, specjalista ds. rekrutacji i koordynator programu.
Wśród aplikujących poszukiwani będą także studenci zainteresowani realizacją projektów z obszaru cyber security (testy penetracyjne, secure software development lifecycle, prace developerskie).
Także dla projektantów
W tym roku po raz kolejny studenci zafascynowani tematyką UX będą mieli okazję podczas trzymiesięcznego stażu rozwijać swoje kompetencje w tej dziedzinie. Czekają na nich wyzwania polegające na projektowaniu realnych produktów z konkretnych branż np. bankowości czy telemedycyny od strony UX/UI.
Od kandydatów wymaga się przede wszystkim umiejętności myślenia analitycznego, wyciągania wniosków na bazie dostarczonych danych, chęci działania, obserwacji rynku i oczywiście „intuicji projektowej” – czyli gotowości do podejmowania decyzji projektowych.
– Najmilej ze stażu w Comarch wspominam ten moment, w którym przestałam myśleć, że to, co robię mnie przerasta i poczułam się w tym swobodnie i dobrze - Justyna Sołtys, stażystka w 2017 roku, która obecnie pracuje jako UX Designer w firmie Comarch.
– Zarówno podczas stażu, jak i pracując w Comarch czasem trzeba być wojownikiem, ale takim z sercem i z intuicją! Praca projektanta to praca na styku wielu obszarów - pracujemy z biznesem, analizą, klientem, developmentem. Poszukujemy wspólnych rozwiązań, które będą odpowiedzią na potrzeby ludzi. Dużo rozmawiamy, analizujemy, by jak najwięcej zrozumieć. Każdorazowo jest to nowe doświadczenie i ta różnorodność zapewnia nam rozwój – dodaje
Jak aplikować?
W zależności od wybranego przez siebie profilu studenci będą mogli uczestniczyć w wakacyjnym programie Comarch w jednym z 12 oddziałów firmy (Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa, Wrocław).
Zgłoszenia można przesyłać do 23 kwietnia. Wystarczy wypełnić formularz i załączyć CV na stronie staz.comarch.pl. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na test kwalifikacyjny z technologii IT, a w przypadku projektantów do udziału w rozmowach. Najlepsi z nich otrzymają zaproszenia do udziału w trzymiesięcznym stażu, który potrwa od początku lipca do końca września.
Co wyróżnia staż w Comarchu?
W trakcie trzech miesięcy spędzonych w Comarch studenci będą brali udział w realizacji konkretnego projektu. Poszczególne kilkuosobowe zespoły otrzymają zadania obejmujące takie etapy jak analiza problemu, zaprojektowanie i zaprogramowanie rozwiązania oraz wdrożenie skończonego projektu, a nad ich pracą czuwać będą doświadczeni opiekunowie.
Oprócz wynagrodzenia za każdy miesiąc stażu uczestnicy będą mogli także skorzystać z 5 dni urlopu.
Bo staż to dopiero początek
Dla większości studentów udział w wakacyjnym programie Comarch będzie początkiem pracy przy projektach związanych z najnowszymi technologiami, a także początkiem dłuższej współpracy z firmą. Warto dodać, że w 2018 roku aż 78% stażystów otrzymało szansę na dalszy rozwój swojej kariery w strukturach Comarch.
Jak wyglądało to w przypadku Piotra Janasa, stażysty w 2005 roku, a obecnie dyrektora sektora IoT w Comarch? – Z pewnością dużym wyzwaniem była łączenie zajęć na uczelni z pracą. W moim przypadku wystarczyło trochę silnej woli i dobrej organizacji. Oczywiście duża w tym zasługa elastycznych godzin pracy, dzięki którym mogłem połączyć obowiązki zawodowe z życiem studenckim.
– Wiedziałem, że podjęcie pracy w Comarch pomoże mi jeszcze bardziej rozwinąć praktyczne umiejętności programistyczne i na dobre rozpocząć karierę profesjonalnego programisty. Dodatkowo okazało się, że będziemy mieć możliwość rozwijania projektu stażowego i dlatego zdecydowałem się na rozwiązanie praktyczne i pozostanie w Comarch. Dziś odpowiadam za projekty Internetu Rzeczy – w tym obszarze cięgle bardzo dużo się zmienia i powstają nowe technologie oraz modele biznesowe. Tworzymy kompletne urządzenia elektroniczne, a także oprogramowanie serwerowe, które „komunikuje się” z nimi - Piotr Janas.