W skład Rady Nadzorczej Comarch S.A. wchodzą: Elżbieta Filipiak jako Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Krzysztof Krawczyk jako Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, Elżbieta Bujniewicz-Belka jako Członek Rady Nadzorczej, Joanna Krasodomska jako Członek Rady Nadzorczej, Jarosław Mikos jako Członek Rady Nadzorczej, Ryszard Pach jako Członek Rady Nadzorczej, István Szöke jako Członek Rady Nadzorczej. Joanna Krasodomska i Andrzej Ryszard Pach spełniają kryteria niezależności określone w zasadzie 2.3. Dobrych Praktyk spółek notowanych na GPW 2021.
W skład Komitetu Audytu wchodzą: Pani Joanna Krasodomska jako Przewodnicząca Komitetu Audytu oraz Pan Andrzej Pach jako Członek Komitetu Audytu.
Informacja na temat członków Rady Nadzorczej Comarch S.A.:
Elżbieta Filipiak – ukończyła studia wyższe w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku Metalurgia o specjalności Fizyka Metali i Metaloznawstwo. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz zdobyła uprawnienia księgowego. Elżbieta Filipiak pełni od 2001 roku funkcję Prezesa Zarządu w spółce Grupa EFI S.A. Elżbieta Filipiak pełni również funkcje w kilku spółkach Grupy Comarch, jest członkiem Kapituły Biznesu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członkiem Rady Polnische Kulturstiftung LIBERTAS w Szwajcarii. W latach 1988-1989 odbyła staż na Wydziale Inżynierii Chemicznej w Uniwersytecie w Adelaide w Australii. W roku 1990 rozpoczęła pracę na własny rachunek. Jest współzałożycielką Comarch SA oraz znaczącym akcjonariuszem spółki. Od początku działalności Comarchu zasiada we władzach spółki.
Elżbieta Filipiak nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Comarch SA. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Nie jest wpisana w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.
Krzysztof Krawczyk – jest szefem warszawskiego biura i Partnerem CVC Capital Partners, jednej z wiodących na świecie firm private equity i doradztwa inwestycyjnego. Krzysztof Krawczyk posiada ponad 26-letnie doświadczenie w branży private equity na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Przed dołączeniem do CVC Capital Partners, Krzysztof Krawczyk był partnerem zarządzającym Innova Capital, firmy private equity inwestującej w średniej wielkości przedsiębiorstwa w Europie Środkowej. W latach 1996-1997 pracował jako analityk w dziale doradztwa japońskiego banku inwestycyjnego Daiwa, a w latach 1998-2000 był starszym analitykiem inwestycyjnym w Pioneer Investment Poland. Prowadził inwestycje w liczne spółki z sektorów takich jak telekomunikacja i media, produkcja, logistyka i opieka zdrowotna, zarówno w spółki prywatne, jak i giełdowe. Był lub nadal jest członkiem rad nadzorczych kilku spółek giełdowych, w tym Wirtualna Polska Holding S.A. i STS Holding S.A. Jest także członkiem Polskiej Rady Biznesu, członkiem rady fundacji Fundacji TVN i Fundacji Polskiej Rady Biznesu oraz członkiem rady venture philanthropy fund Fundacja „Valores”. W latach 2015-2020 Krzysztof Krawczyk pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i skarbnika Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Krzysztof Krawczyk jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał dyplom (z wyróżnieniem) na kierunku Finanse i Bankowość. Ponadto ukończył program menedżerski w Harvard Business School.
Działalność Krzysztofa Krawczyka wykonywana poza przedsiębiorstwem Comarch S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Comarch S.A. Krzysztof Krawczyk: (i) nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, (ii) nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Elżbieta Bujniewicz-Belka – rozpoczęła karierę zawodową w 1993 roku w Enterprise lnvestors - Polish American Enterprise Fund jako analityk. Od 1995 roku pełniła funkcję accounting supervisor w Young&Rubicam, od 1996 roku kontynuowała karierę zawodową jako kontroler finansowy i dyrektor departamentu analiz i inwestycji w spółce Computerland S.A. (obecnie Sygnity SA), a następnie w 1999 roku została powołana na wiceprezesa (dyrektora finansowego) i członka zarządu spółki i funkcję tę pełniła do 2007 roku. W 2010 roku Elżbieta Bujniewicz-Belka została powołana na członka zarządu w spółce DRUMET Liny i Druty sp. z o.o. Od 2012 do 2013 roku Elżbieta Bujniewicz-Belka współpracowała z grupą kapitałową lglotex jako członek zarządu w lglotex S.A. oraz jako członek zarządu w lglotex Dystrybucja sp. z o.o. Od lutego 2014 roku jest związana ze spółką Wirtualna Polska Holding SA - pełni funkcję członka Zarządu tej spółki oraz członka rad nadzorczych w spółkach zależnych. Elżbieta Bujniewicz-Belka ukończyła studia na kierunku ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra w 1993 roku.
Działalność Elżbiety Bujniewicz-Belka wykonywana poza przedsiębiorstwem Comarch SA nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Comarch SA Elżbieta Bujniewicz-Belka: (i) nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, (ii) nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Joanna Krasodomska – doktor habilitowany nauk ekonomicznych, od 2016 roku zatrudniona na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (UEK). Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sprawozdawczości finansowej i niefinansowej spółek, w tym w szczególności dotyczą raportowania kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem, atestacji tych informacji oraz raportowania zintegrowanego. Jest realizatorką licznych projektów badawczych, autorką i współautorką ponad 180 publikacji, promotorką prac dyplomowych i doktorskich, recenzentką wydawniczą prac naukowych oraz recenzentką w postępowaniach doktorskich i habilitacyjnych.
Joanna Krasodomska jest dyplomowaną księgową (nr w rejestrze 890), od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Oddziałem Okręgowym w Krakowie, gdzie obecnie zasiada w Komisji ds. Edukacji. W latach 2014-2020 pełniła funkcję Koordynatorki ds. Akredytacji Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) w Instytucie Finansów UEK. Reprezentuje Polskę w European Accounting Association (EAA) oraz jest członkinią działającego przy nim Stakeholder Reporting Committee. Należy także do International Association for Accounting Education and Research (IAAER) oraz Centre for Social and Environmental Accounting Research (CSEAR). Jest także członkinią Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych (SEG), Stowarzyszenia Finansów i Rachunkowości na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju oraz Chapter Zero Poland.
Joanna Krasodomska nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Comarch SA. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Nie jest wpisana w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.
Jarosław Mikos – ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Działalność zawodową rozpoczął w 1995 roku w firmie Deloitte & Touche w Departamencie Doradztwa Gospodarczego. Od 1996 roku w Coopers & Lybrand, jako senior konsultant. W latach 1997-1999 był managerem w londyńskim biurze PwC, a następnie wicedyrektorem w Departamencie M&A i Prywatyzacji. Od 2000 roku był związany z Energis Polska, najpierw jako Członek Zarządu odpowiedzialny za rozwój biznesu, następnie jako CFO, a od 2002 roku CEO tej firmy. W 2005 roku doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska, w której to spółce pozostał Prezesem Zarządu. W latach 2006-2010 prowadził własną działalność inwestycyjną. W latach 2011-2013 był Prezesem Magna Polonia, gdzie przeprowadził proces restrukturyzacji funduszu, a od 2013 do 2017 roku związany z Grupą Wirtualna Polska, jako Przewodniczący Rady Nadzorczej oddelegowany do nadzoru nad Zarządem Spółki. Pod koniec 2017 roku Jarosław Mikos został Prezesem Zarządu spółki Polskie ePłatności S.A., jednego z trzech największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. Od listopada 2021 roku jako Przewodniczący Rady Nadzorczej, a następnie Prezes Zarządu, stał na czele IAI S.A., firmy specjalizującej się w dostawach oprogramowania m.in. dla sklepów internetowych. Od czerwca 2023 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki WeNet Group S.A., spółki specjalizującej się w doradztwie internetowym.
Działalność Jarosława Mikosa wykonywana poza przedsiębiorstwem Comarch S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Comarch S.A. Jarosław Mikos: (i) nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, (ii) nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.
Andrzej Ryszard Pach – profesor nauk technicznych, studia wyższe ukończył na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH). Stopień doktora otrzymał w AGH w dyscyplinie telekomunikacja, stopień doktora habilitowanego uzyskał na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Jest nauczycielem akademickim zatrudnionym w Instytucie Telekomunikacji AGH (dawniej Katedra Telekomunikacji), której kierownikiem był w latach 1998 - 2016.
Jest autorem ponad 250 publikacji naukowych (w tym 6 książek) z zakresu modelowania i analizy sieci komputerowych oraz sieci radiowych. Przebywał na stażach naukowych w CNET (centrum badawcze France Telecom) i na Uniwersytecie w Katanii (Włochy). Aktywnie uczestniczył m.in. w realizacji projektów europejskich 4., 5., 6. i 7. Programu Ramowego. Kierował wieloma projektami badawczymi. Był redaktorem technicznym IEEE Communications Magazine (USA). Konsultant w zakresie nowoczesnej telekomunikacji. Pracował jako ekspert Komisji Europejskiej w zakresie ICT przy ocenie projektów programów ramowych. Był członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych w latach 2011-2014 oraz przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Nauki AGH w latach 2012-2016. W latach 2016-2020 pełnił funkcję Prorektora ds. Nauki AGH. Jest członkiem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.
Andrzej Ryszard Pach nie prowadzi działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności Comarch SA. Nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, ani nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu. Nie jest wpisany w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych prowadzonym na podstawie ustawy o KRS.
István Szöke – jest partnerem zarządzającym w CVC Capital Partners, nadzorującym działalność private equity CVC Capital Partners w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Przed dołączeniem do CVC Capital Partners, lstvan Szöke był partnerem w Advent International, a przed rozpoczęciem pracy w Advent, lstvan Szöke był założycielskim partnerem zarządzającym Eastern Heritage Capital, szwajcarskiej firmy zarządzającej aktywami.
lstván Szöke jest absolwentem Wharton School na Uniwersytecie Pensylwanii, gdzie uzyskał tytuł MBA (ze specjalizacją w finansach). Wcześniej ukończył Uniwersytet Nauk Ekonomicznych w Budapeszcie, gdzie studiował zarządzanie przedsiębiorstwem (ze specjalizacją w finansach).
Działalność lstvána Szöke wykonywana poza przedsiębiorstwem Comarch S.A. nie jest konkurencyjna w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Comarch S.A. lstvan Szöke: (i) nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej, (ii) nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu.