Comarch od początku swojej działalności szeroko angażuje się w działalność społeczną, propagując ideę stworzenia szerokiej platformy społecznej, na gruncie której propagowane są sport oraz najnowsze technologie IT. Istotne są również działania promujące zdrowy tryb życia i ochronę środowiska, pomoc zwierzętom, jak również zaangażowanie w kulturę oraz wspieranie inicjatyw lokalnych społeczności.
Mecenat Comarch nad klubem trwa już od 2001 roku. Cracovia jest najstarszym, działającym nieprzerwanie klubem piłkarskim w Polsce. Ponad stuletnia historia sprawia, że jest legendą polskiego piłkarstwa, a dzięki Comarch znów stał się silną marką w polskim sporcie. Według raportu E&Y Cracovia jest jednym z najlepiej zarządzanych polskich klubów w ostatnich latach. Świadczą o tym wysokie i zdywersyfikowane przychody, dobra sytuacja płynnościowa i odpowiednie zbilansowanie budżetu. Co ważne, zachowuje opinię w pełni rzetelnego, wypłacalnego pracodawcy, co w polskiej piłce nie jest zjawiskiem powszechnym.
Comarch został sponsorem ekstraklasowego klubu piłkarskiego Royal Unions Saint-Gilloise. W sezonie 2021/2022 drużyna zajęła drugie miejsce w Jupiler Pro League. Tytuł wicemistrza dał jej prawo do gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Comarch przedłużył współpracę z belgijskim klubem piłkarskim Royale Union Saint-Gilloise na kolejny sezon - 2024/2025. Royale Union Saint-Gilloise niedawno świętował znaczące osiągnięcia, zdobywając tytuł wicemistrza ligi belgijskiej i wygrywając Puchar Belgii.
Comarch wespiera lokalny klub hokeja na lodzie EVZ ze szwajcarskiej miejscowości Zug jako oficjalny sponsor drużyn młodzieżowych. Klub ten posiada tytuł mistrza Szwajcarii w hokeju na lodzie.
Spółki Grupy Comarch aktywnie angażują się w propagowanie sportu oraz aktywnego trybu życia wśród młodzieży oraz mieszkańców województwa małopolskiego a przede wszystkim wśród pracowników.
Firma zachęca pracowników, aby dojeżdżając do pracy w miesiącach wiosennych i letnich, przesiadali się na rowery. Dlatego do użytku pracowników dostępne są stojaki, zamykane rowerownie, samoobsługowe stacje naprawcze, szatnie oraz prysznice. Od kilku lat pracownicy z krakowskiej lokalizacji raz do roku, przez kilka dni, mogą również skorzystać z darmowego serwisu rowerowego. W ramach przeglądu profesjonalni serwisanci regulują hamulce i przerzutki, usuwają luzy i sprawdzają ogólny stan roweru. Dodatkowo organizowane „Śniadania rowerowe”. W te dni wszystkie osoby przyjeżdżające na rowerze do pracy, otrzymują zdrowe i smaczne przekąski. Organizowane są również szkolenia z bezpiecznej jazdy, rozdawane są informatory o przygotowaniach do wyprawy rowerowej, a także testy różnych modeli dwukołowców.
Grupa Comarch zachęca swoich pracowników także do udziału w zewnętrznych imprezach sportowych, a dochód z wielu z nich przekazywany jest na cele społeczne. Do dyspozycji pracowników spółek Grupy Comarch w Krakowie i ich rodzin jest również Centrum Rekreacyjne Comarch. W sezonie zimowym pracownicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnych wejściówek na lodowisko.
Społeczne zaangażowanie oraz dialog z lokalną społecznością zajmują ważne miejsce w funkcjonowaniu firmy, która wspiera działalność wielu organizacji oraz stowarzyszeń. Comarch od lat współpracuje z Parafią Mariacką. W ostatnich latach firma przeznaczyła darowiznę na remont organów w kościele i była współfundatorem nowego instrumentu oraz całego projektu rewitalizacji przestrzeni muzycznej w kościele. Organy średnie zostały oddane już do użytku, w 2020 roku trwały prace przy budowie nowych organów głównych. Comarch sponsoruje również krakowską edycję wydarzenia Last Night of the Proms. Firma wspiera też działalność lokalnych zespołów muzycznych, artystów oraz twórców.
Pracownicy z polskich spółek Comarch w oddziałach w całej Polsce włączają się w organizację świątecznych zbiórek rzeczowych dla osób potrzebujących. Niemal każdego roku wsparcie otrzymuje kilkanaście organizacji i instytucji, w tym m.in. Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, Fundacja Zdążyć z pomocą, Hospicjum św. Łazarza czy domy dziecka. W firmie organizowana jest również akcja charytatywnej z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu pracowników firmy, udaje się wesprzeć schroniska i organizacje działające na rzecz bezdomnych zwierząt w Bielsku-Białej, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie oraz Wrocławiu.
Comarch promuje ekologiczne wartości wśród swoich pracowników, realizując działania zachęcające do świadomego korzystania z zasobów naturalnych oraz ograniczenia zużycia energii. W pomieszczeniach gospodarczych oraz przestrzeniach wspólnych znajdują się komunikaty przypominające o wyłączaniu światła, komputerów i innych urządzeń po skończonej pracy, wykorzystywaniu w wewnętrznej korespondencji kopert wielokrotnego użytku, ograniczeniu druku i przesyłaniu korespondencji drogą elektroniczną oraz rozważnym korzystaniu z bieżącej wody. Comarch kieruje się w swoich procesach decyzyjnych troską o środowisko naturalne. Kwestie związane ze zmianą klimatu, są w szczególności brane pod uwagę przy realizacji inwestycji w nieruchomości, w polityce zakupowej, w tym polityce modernizacji floty oraz przy podejmowaniu decyzji dotyczących wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
Firma realizuje zarządzanie nieruchomościami z uwzględnieniem proekologicznych praktyk, takich jak np. modernizacja budynków i wyposażenia, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii czy też zastosowanie odpowiedniej polityki zakupowej. W obiektach będących własnością Comarch stopniowo wymieniane są lampy na nowe z technologią LED oraz wprowadzane bardziej nowoczesne i energooszczędne urządzenia. We wszystkich budynkach rozstawione są pojemniki, umożliwiające segregację śmieci na cztery kategorie: szkło, papier, tworzywa sztuczne oraz odpady zmieszane.
Jeden z budynków Comarch w Krakowie wyposażony został w panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu biurowca. Urządzenia te pozwalają na częściowe pokrycie własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Dodatkowo wszystkie budynki Comarch są wyposażone w nowoczesne systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Firma zainstalowała również systemy, które pozwalają gromadzić deszczówkę. Woda ta jest wykorzystywana do pielęgnacji terenów zielonych na terenie krakowskiego kampusu.
W firmie sukcesywnie wymieniana jest także flota samochodowa na pojazdy, które spełniają europejskie wymagania emisji spalin. W 2020 roku 85 proc. samochodów spełniało rygorystyczne normy emisji spalin EURO6, 14 proc. mieściło się w normach EURO5 , a tylko 1 proc. spełniało normy EURO4 lub niższe. W 2020 roku wycofane zostało z eksploatacji 13 pojazdów charakteryzujących się starszymi normami emisji spalin. Stopniowo wycofywane są z floty pojazdy z silnikami wysokoprężnymi i zastępowane są bardziej ekologicznymi samochody z silnikami benzynowymi oraz z napędem hybrydowym.
Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.
Przejdź do formularza