W trakcie szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę dotyczącą zaawansowanych i nieszablonowych zastosowań SQL Server Reporting Services. Szkolenie omawia również zagadnienia związane z konfiguracją i strojeniem wydajnościowym usługi raportowania. Wiedza ta będzie mogła być wykorzystana do praktycznej realizacji rozwiązań analitycznych i raportowych na platformie Microsoft a w szczególności części odpowiedzialnej za wizualizację danych oraz tworzenie sformalizowanych dokumentów zawierających informacje pochodzące z różnych źródeł danych.
Szkolenie jest przeznaczone dla osób posługujących się na co dzień Reporting Services i chcących zapoznać się z dodatkowymi możliwościami wizualizacji danych. Umiejętności nabyte w trakcie szkolenia mogą być przydatne dla programisty zajmującego się tworzeniem aplikacji i rozwiązań dla platformy przetwarzania danych Microsoft oraz dla osób pełniących rolę analityków odpowiedzialnych za przygotowywanie informacji i raportów dla decydentów. Szkolenie dostarcza również wiedzy potrzebnej administratorom zarządzającym platformą danych Microsoft.
Od uczestników szkolenia wymagana jest znajomość środowiska Windows oraz umiejętność posługiwania się relacyjnymi bazami danych w stopniu podstawowym (obejmującym definiowanie połączenia z bazą danych oraz wybieranie danych przy pomocy języka SQL). Wymagana jest również znajomość SQL Server Reporting Services w zakresie obejmowanym przez szkolenie SQL Server Reporting Services – projektowanie i tworzenie raportów – poziom podstawowy.
3 dni po 8 godzin lekcyjnych
Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następujących po sobie mini wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy.
Instalacja i konfiguracja Reporting Services.
Wyświetlanie niestandardowych grafik i schematów z wykorzystaniem elementu mapa.
Wykorzystanie map oraz innych API Google.
Wykorzystanie własnego kodu w raportach.
Tworzenie własnych elementów graficznych z użyciem elementu obrazu (image).
Wykorzystanie procedur składowanych, jako źródła danych.
Subskrypcje zwykłe i sterowane danymi.
Definiowanie alertów danych w Reporting Services 2012.
Wydajność generowania raportów.
Migawki i historia raportu.
Konfiguracja buforowania generowania raportów.
Wykorzystanie interfejsu URL do sterowania generowaniem raportów.
Narzędzia linii poleceń Reporting Services
Po ukończeniu kursu uczestnik/czka będzie potrafił/a:
Po zakończeniu szkolenia rekomendowane jest skorzystanie z następujących szkoleń: