Cele szkolenia
Celem szkolenia jest nauka umiejętnego wykorzystania bardziej zaawansowanych funkcji edytora MS Word tak aby zautomatyzować i podwyższyć efektywności pracy. Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę jak wzbogacić swoje dokumenty w elementy graficzne takie jak tabele, wykresy czy zdjęcia oraz jak wykonać profesjonalny spis tych elementów. Ponad to uczestnicy nauczą się tworzenia korespondencji seryjnej, oraz korzystania z narzędzi wykorzystywanych przy pracy grupowej nad dokumentami tekstowymi.
Umiejętności
Dzięki szkoleniu uczestnik będzie potrafił:
Profil uczestników
Szkolenie jest skierowane do osób znających podstawowe funkcje programu MS Word i potrafią ich używać, lecz chciały by tworzyć zaawansowane dokumenty przy użyciu np. korespondencji seryjnej, jak również dla osób współpracujących przy tworzeniu dokumentów.
Na szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę pozwalającą zautomatyzować pracę, a co za tym idzie – znacznie skrócić czas jej wykonywania
Edytor tekstu MS Word jest narzędziem, które znajduje zastosowanie nie tylko w pracy ale również w szkole czy w domu, dlatego też szkolenie jest odpowiednie dla każdej osoby, która chce dokładnie poznać wszystkie możliwości oferowane przez program oraz nauczyć się stosować tę wiedzę w praktyce.
Szkolenie w szczególności kierowane do:
Przygotowanie uczestników:
Od uczestników wymagana jest podstawowa wiedza na temat programu MS Word.
Szczegółowy program szkolenia
1. Wprowadzanie i praca z tekstem w programie MS Word
1.1. Wprowadzenie do edycji tekstu w programie Ms Word
1.2. Dobra praktyki przy edycji dokumentów
1.3. Wstawianie symboli
2. Formatowanie tekstu
2.1. Wprowadzenie do formatowania tekstu
2.2. Czcionki i ich poprawne zastosowanie
2.3. Wyrównanie tekstu w dokumentach MS Word
3. Kopiowanie i przenoszenie tekstu
4. Akapit
4.1. Podstawowe informacje na temat akapitu i pracy z akapitem
4.2. Wcięcia i odstępy
5. Punktory i numeracja
5.1. Podstawowe informacje na temat punktorów i numeracji
5.2. Metody dodawania list z punktorami i numeracją
5.3. Tworzenie konspektów i list wielopoziomowych
6. Szybkie części
6.1. Tworzenie szybkich części
6.2. Stosowanie szybkich części w codziennej pracy
Metoda realizacji szkolenia
Szkolenie e-learningowe to genialny sposób na utrwalenie wiedzy, w przeciwieństwie do standardowego szkolenia uczestnik może w dowolnym momencie przerwać naukę, wrócić do któregoś z tematów i przerobić bo jeszcze raz.
Szkolenie prowadzony jest nowoczesnymi, interaktywnymi metodami, oprócz wiedzy teoretycznej pokazywane są również przykłady praktyczne zastosowania omawianej tematyki. Ponad to szkolenie pozwala sprawdzić swoją wiedzę w trakcie szkolenia dzięki przygotowanym quizom.
Pomimo, że szkolenie obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny to jest ono prowadzone w bardzo zrozumiały sposób, zapewniający przyswojenie przekazywanej wiedzy dla każdego uczestnika szkolenia.
Szkolenie elektroniczne (on-line). Materiał szkoleniowy, udostępniany przez Internet, wzbogacony jest prezentacjami video, obrazami (zrzutami ekranu), opisami tekstowymi. Dzięki formie e-learningu uczestnicy dostają możliwość zapoznania się z obsługą programu w dowolnym czasie, w swoim własnym tempie, z dowolnego miejsca.
Zastosowane metody i narzędzia:
ZWRÓĆ UWAGĘ
Dostęp do szkolenia nadawany jest w ciągu 48 godzin roboczych. Dane dostępowe przekazywane są uczestnikowi szkolenia na adres mailowy podany przy rejestracji bądź przy zakupie w e-sklepie.