Cele szkolenia
Szkolenie ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z bezpieczeństwem systemów Microsoft Windows ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ich atakowania i ochrony. W ramach szkolenia omówione i zaprezentowane zostaną metody ataków na typowo skonfigurowane systemy Microsoft Windows oraz sposoby zabezpieczania ich przed popularnymi atakami lokalnymi i zdalnymi.
Umiejętności
Dzięki szkoleniu uczestnik będzie:
Profil uczestników
Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie i obsługę środowiska Microsoft Windows oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo infrastruktury IT. Szkolenie dla: administratorów usługi Active Directory, administratorów stacji roboczych, pentesterów, pracowników działów bezpieczeństwa (red/blue team).
Przygotowanie uczestników
Szkolenie wymaga dobrej znajomości systemów Microsoft Windows w wersji od Windows 7 / Windows 2012 wzwyż, rozumienia i umiejętności posługiwania się usługami Active Directory, rozumienia dokumentacji technicznej w języku angielskim, sprawnego poruszania się obszarze sieci komputerowych. Koniecznym jest przynajmniej podstawowa umiejętność posługiwania się systemem Linux (optymalnie dystrybucją Kali Linux).
Przed nami:
Szczegółowy program szkolenia
Model “Cyber Kill Chain”
Wektory ataków na system Windows
Ogólny model ataków na infrastrukturę opartą na Windows
Ochrona poświadczeń w systemie Windows
Ochrona systemu w sieci:
Rozszerzanie wpływu:
Ochrona lokalna
Ochrona w sieci
Podsumowanie.
Metoda realizacji szkolenia
Szkolenie realizowane jest w formie stacjonarnej lub zdalnej. Każdy z uczestników ma do dyspozycji własne środowisko składające się z kilku maszyn wirtualnych odzwierciedlających typowe rzeczywiste środowisko Active Directory, które najpierw próbuje skutecznie zaatakować a następnie zabezpieczyć.
W ramach szkolenia zapewniamy